Porady psychologiczne dla par

Terapia małżeńska – terapia dla par

Wizyty u psychoterapeuty większości osób kojarzą się z leczeniem depresji, stanów lękowych czy uzależnień. Tymczasem do gabinetów psychologów bardzo często trafiają pary będące w trudnym położeniu.

Terapia dla par to oferta, z której najczęściej korzystają małżeństwa będące w kryzysie. Dość często zdarza się tak, że małżonkowie trafiają do gabinetu bardzo późno czyli w momencie, gdy myślą już o rozwodzie. Poproszenie o pomoc kogoś z zewnątrz traktują jako danie sobie ostatniej szansy. Pomoc psychologiczna dla par może być niebywale przydatna. Niestety wiele osób, w tym zwłaszcza mężczyźni, ciągle ma duży opór przed tym, by poprosić o pomoc psychologa.

Terapia małżeńska – skorzystaj z pomocy poradni małżeńskiej

Polacy mają dużą trudność z mówieniem o swoich osobistych sprawach i z wyrażaniem uczuć. Tymczasem warto podejść do tego w ten sposób, że udajemy się do Poradni małżeńskiej, która ma stosowną wiedzę i doświadczenie, dzięki czemu może pomóc parom w znalezieniu porozumienia. W gabinecie można poruszać bardzo różne problemy takie jak: dominacja w związku, nieporozumienia z teściami, nadmierna kontrola, zazdrość czy różnica charakterów. Psycholog jako osoba bezstronna, jest w stanie pokazać swoim pacjentom kierunki zmian jakie mogą oni wprowadzić, by ulepszyć związek.
Z porad psychologicznych dla par warto korzystać nie tylko wtedy, gdy związek chyli się ku końcowi. Bardzo dobrym pomysłem jest udanie się do poradni małżeńskiej pary narzeczonych w sytuacji, gdy strony mają pewne wątpliwości, co do zamiaru zawarcia małżeństwa. Gdy młodzi ludzie są jeszcze przed ślubem, jest to bardzo dobry czas na to, by wszystko sobie ustalić i wyjaśnić a w efekcie podjąć dobrą decyzję dotyczącą małżeństwa.

Zobacz również:

Jak powiedzieć dzieciom o rozwodzie? – Sprawdź!

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*